Tävlingsprogram

År
Datum Tävling Filer
2017-02-18
(Lördag)
SM Vinter Individuellt - INSTÄLLT
Dalregementets IF

Vinter
Svenska Cupen

2017-02-18
(Lördag)
Skytteläger #1, Karlberg
OL-skyttesektionen/Karlberg

 

Inbjudan

2017-02-19
(Söndag)
SM Vinter Stafett - INSTÄLLT
Dalregementets IF

Stafett Vinter

2017-02-19
(Söndag)
Karlbergscupen, deltävling #1
OL-skyttesektionen/Karlberg

 
Karlbergscupen

Inbjudan

PM

Startlista

Resultat

WinSplits

2017-02-25
(Lördag)
Skytteläger #2, Karlberg
OL-skyttesektionen/Karlberg

 

Inbjudan

2017-02-26
(Söndag)
Karlbergscupen, deltävling #2
OL-skyttesektionen/Karlberg

 
Karlbergscupen

Inbjudan

PM

Startlista

Resultat

WinSplits

Totalt efter deltävling #2

2017-03-11
(Lördag)
Skytteläger #3, Karlberg
OL-skyttesektionen/Karlberg

 

Inbjudan

2017-03-12
(Söndag)
Karlbergscupen, deltävling #3
OL-skyttesektionen/Karlberg

 
Karlbergscupen

Inbjudan

PM

Resultat

WinSplits

Totalt efter deltävling #3

2017-04-12
(Onsdag)
OL-skyttecup, deltävling #1
Halland-Skånes MKF/Oskarströms OK

Sprint

Inbjudan

Resultat

2017-04-26
(Onsdag)
OL-skyttecup, delt?vling #2
?trans IF

 

2017-04-30
(Söndag)
O-biathlonstævne, Skive, Danmark
Idrætsforeningen Skive Garnison

Klassisk

Inbjudan

Instruktion

Startlista

Resultat

2017-05-05
(Fredag)
World Cup 1, Finland
Punkalaidun, 100 km nordost om Ã…bo

Sprint
World Cup

Invitation

Competitons intructions

Old map

Map of competitions center

Startlist

Results

Split times

www.punkalaitumenkunto.fi/suunnistus/lapua-games-2017-sm-ampsu-biathl/

2017-05-06
(Lördag)
World Cup 2, Finland
Punkalaidun, 100 km nordost om Ã…bo

Masstart
World Cup

Invitation

Competitons intructions

Old map

Map of competitions center

Startlist

Results

Split times

www.punkalaitumenkunto.fi/suunnistus/lapua-games-2017-sm-ampsu-biathl/

2017-05-10
(Onsdag)
OL-skyttecup, delt?vling 3
Halmstad Garnisons IF/Halmstad OK

 

2017-05-20
(Lördag)
OL-skyttecup, delt?vling 4, ?ppet DM
?trans IF

Sprint

2017-05-26
(Fredag)
World Cup 3, Sverige & militärlandskamp
Dalregementets IF

Sprint
Svenska Cupen
World Cup

Inbjudan

Anmälningsblankett

Invitation

Entry form

PM

Competition information

Startlista

Resultat

Str?cktider

Dalregementets IF

2017-05-27
(Lördag)
World Cup 4, Sverige & militärlandskamp
Dalregementets IF

Klassisk
Svenska Cupen
World Cup

Inbjudan

Anmälningsblankett

Invitation

Entry form

PM

Competition information

Startlista

Resultat

Str?cktider

Dalregementets IF

2017-05-28
(Söndag)
OL-skytte, med militärlandskamp
Dalregemetets IF

Stafett

Inbjudan

Anmälningsblankett

Invitation

Entry form

PM

Competition information

Startlista

Resultat

Dalregementets IF

2017-05-30
(Tisdag)
Mitt i Prick i Väst, deltävling #2
OK Gipen

 
Mitt i Prick i Väst

Inbjudan 2017.pdf

PM

Resultat MiPiV 2017.pdf

2017-06-11
(Söndag)
Mälarcupen #1
IF Thor/Storvreta

Kort
Mälarcupen

Inbjudan

PM

Resultat punkt-OL

Resultat totalt

Eventor

2017-06-21
(Onsdag)
OL-skytte-Camp 2017. L?germ?sterskap.
OL-skyttesektionen/Halmstad

Kort

Resultat

WinSplits

2017-07-01
(Lördag)
SM Sprint
I 15 IF / SM-veckan Borås

Sprint
Svenska Cupen

Inbjudan

2017-07-02
(Söndag)
SM Masstart
I 15 IF / SM-veckan Borås

Masstart
Svenska Cupen

Inbjudan

2017-07-19
(Onsdag)
Mälarcupen #2
OK Klemmingen

Kort
Mälarcupen

Inbjudan

PM

Resultat

WinSplits

2017-07-25
(Tisdag)
O-Ringen Prova-p?-OL-skytte
OL-skyttesektionen/Arvika

Kort

Inbjudan

2017-08-17
(Torsdag)
World Biathlon Orienteering Championships
Sweden / Sundsvall

 

Invitation - Bulletin 1

Invitation - Bulletin 2

Invitation - Bulletin 2.1

2017-08-18
(Fredag)
World Biathlon Orienteering Championships, World Cup 5
Sweden / Sundsvall

Klassisk
World Cup

Invitation - Bulletin 1

Invitation - Bulletin 2

Invitation - Bulletin 2.1

2017-08-19
(Lördag)
World Biathlon Orienteering Championships, World Cup 6
Sweden / Sundsvall

Sprint
World Cup

Invitation - Bulletin 1

Invitation - Bulletin 2

Invitation - Bulletin 2.1

2017-08-20
(Söndag)
World Biathlon Orienteering Championships
Sweden / Sundsvall

Stafett

Invitation - Bulletin 1

Invitation - Bulletin 2

Invitation - Bulletin 2.1

2017-09-04
(Måndag)
Mitt i Prick i V?st, delt?vling #3
G?teborg-Majorna OK

Sprint
Mitt i Prick i Väst

Inbjudan

2017-09-05
(Tisdag)
Springskytte-KM OK Gipen
OK Gipen

Springskytte

Resultat

2017-09-29
(Fredag)
World Cup 7, Sverige
Vallentuna-Össeby OL

Sprint
Svenska Cupen
World Cup

Inbjudan

Anm?lningsblankett

Invitation

Entry form

2017-09-30
(Lördag)
World Cup 8, Sverige & SM Klassisk
Valentuna-Össeby OL

Klassisk
Svenska Cupen
World Cup

Inbjudan

Anm?lningsblankett

Invitation

Entry form

2017-10-01
(Söndag)
SM Stafett
Häverödals SK

Stafett

Inbjudan

Anm?lningsblankett

Invitation

Entry form

2017-10-21
(Lördag)
?ppet DM Medel Halland-Sk?nes MKF
?trans IF / Halland-Sk?nes MKF

 

Inbjudan

2017-11-04
(Lördag)
World Cup 9, Danmark, Open Danish
Plats: Stenderup skovene ved Kolding

Klassisk
World Cup

Invitation

Entry form

2017-11-05
(Söndag)
World Cup 10, Danmark, Open Danish
Plats: Stenderup skovene ved Kolding

Masstart
World Cup

Invitation

Entry form