Resultat

År
Resultat för 2001-2007 finns längre ner på sidan. Nyare resultat nås genom att byta år i listan ovan.

Datum Tävling Filer
2017-02-19Karlbergscupen, deltävling #1
OL-skyttesektionen/Karlberg

 
Karlbergscupen


Resultat

WinSplits
2017-02-26Karlbergscupen, deltävling #2
OL-skyttesektionen/Karlberg

 
Karlbergscupen


Resultat

WinSplits

Totalt efter deltävling #2
2017-03-12Karlbergscupen, deltävling #3
OL-skyttesektionen/Karlberg

 
Karlbergscupen


Resultat

WinSplits

Totalt efter deltävling #3
2017-04-12OL-skyttecup, deltävling #1
Halland-Skånes MKF/Oskarströms OK

Sprint


Resultat
2017-04-30O-biathlonstævne, Skive, Danmark
Idrætsforeningen Skive Garnison

Klassisk


Resultat
2017-05-05World Cup 1, Finland
Punkalaidun, 100 km nordost om Ã…bo

Sprint
World Cup


Results

Split times

www.punkalaitumenkunto.fi/suunnistus/lapua-games-2017-sm-ampsu-biathl/
2017-05-06World Cup 2, Finland
Punkalaidun, 100 km nordost om Ã…bo

Masstart
World Cup


Results

Split times

www.punkalaitumenkunto.fi/suunnistus/lapua-games-2017-sm-ampsu-biathl/
2017-05-26World Cup 3, Sverige & militärlandskamp
Dalregementets IF

Sprint
Svenska Cupen
World Cup


Resultat

Str?cktider

Dalregementets IF
2017-05-27World Cup 4, Sverige & militärlandskamp
Dalregementets IF

Klassisk
Svenska Cupen
World Cup


Resultat

Str?cktider

Dalregementets IF
2017-05-28OL-skytte, med militärlandskamp
Dalregemetets IF

Stafett


Resultat

Dalregementets IF
2017-05-30Mitt i Prick i Väst, deltävling #2
OK Gipen

 
Mitt i Prick i Väst


Resultat MiPiV 2017.pdf
2017-06-11Mälarcupen #1
IF Thor/Storvreta

Kort
Mälarcupen


Resultat punkt-OL

Resultat totalt

Eventor
2017-06-21OL-skytte-Camp 2017. L?germ?sterskap.
OL-skyttesektionen/Halmstad

Kort


Resultat

WinSplits
2017-07-19Mälarcupen #2
OK Klemmingen

Kort
Mälarcupen


Resultat

WinSplits
2017-09-05Springskytte-KM OK Gipen
OK Gipen

Springskytte


Resultat
2007
     
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
01-25

Cuptävling Sprint Stockholm Karlberg

IFK Tumba SOK
P 10 IF

03-01

Cuptävling Sprint Stockholm / Karlberg

IFK Tumba SOK
P 10 IF

03-29

Cuptävling Sprint Stockholm Karlberg

IFK Tumba SOK
P 10 IF
04-26

Cuptävling Sprint Stockholm Karlberg

IFK Tumba SOK
P 10 IF
05-17

DM Västergötland Västsvenska MKF

Resultat
Sträcktider

Västergötlands MKF
06-09

Öppet DM Klassiskt Skåne Halland/ Hallandsåsen
Svenska Cupen
World Cup

 

Resultat
Sträcktider

 

Hallands MKF
06-10

Öppet DM Stafett Halland Skåne 1)

 

Resultat
Sträcktider

 

 
06-20

DM kort Uppland / Västmanland / Stockholm

 

Häverödals SK
06-25

Klassisk
Svenska Cupen

 

Arrangörens sida

SMKF
Idre
07-21

Propagandatävling Sprint
Mjölby-Boxholm

 

SMKF
08-15

DM Norrbotten Kortdistans/kvällstävling

 

Resultat
Sträcktider

I 19 IF

10-13

SM Klassisk Högbo
Svenska Cupen

Resultat
Sträcktider

IFK Tumba SOK

10-14

SM Stafett Högbo Resultat
Sträcktider

IFK Tumba SOK

2006
     
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
02-19
Sollentuna
05-10

OL-skytte kortdistans
DM Stockholm/Uppland/Västmanland

Häverödals SK
05-13 OL-skytte klassisk öppet DM Halland

 

Hallands MKF (OK Nacke)
Svenska Cupen
05-14 OL-skytte stafett öppet DM Halland Hallands MKF (OK Nacke)  
05-15 OL-skytte Sprint Luftgevär P 10 IF Strängnäs
Helukabel Cup
05-20 OL-skytte klassisk
öppet DM  Vätsvenska/Västergötland

OK Gipen
Lilla Edet
Svenska Cupen

06-03 OL-skytte SM klassisk 

Individuellt
Sträcktider
Lag

P 10 IF Strängnäs
Svenska Cupen

06-04 OL-skytte SM stafett

Resultat
Sträcktider

P 10 IF Strängnäs
06-26 OL-skytte klassisk Idre Svenska Cupen
06 v26 Prova på Idre
07-19 OL-skytte sprinttävling ”propaganda” O-ringen Söderhamn
09-04 Hallands DM sprint Resultat
Sträcktider
Ringenäs
09-07 Propaganda Halland Laholm
09-11 Hallands Öppna DM Springskytte Ringenäs
10-21 OL-skytte SM sprint Resultat
Sträcktider

Eksjö Garnisons IF
World Cup
Svenska Cupen

10-22 OL-skytte klassisk distans
Resultat
Sträcktider
Eksjö Garnisons IF
World Cup
Svenska Cupen
2005
   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
02-27
Tullinge/Stockholms FBU IF
05-04
Tavastehus/Finland
05-05
Tavastehus/Finland
Eur Cupen
05-06
Tavastehus/Finland
05-09
Tullinge/IFK Tumba
Kvällstävling
05-14
Västergötlands MKF
05-23
Häverödals SK
Kvällstävling
05-28 SM sprint
Sträcktider
Halmstads Garnisons IF
05-29 OL-skytte klassisk
Sträcktider
Halmstads Garnisons IF
Sv Cupen
06-04
Göteborg Majorna OK
Eur Cupen
Sv Cupen
06-05
Göteborg Majorna OK
06-15 DM Norrbotten klassisk I 19 IF
Kvällstävling
06-23 "Lägermästerskap" Skövde
07-29
Eindhoven/Holland
Eur Cupen
07-30
Eindhoven/Holland
07-31
Eindhoven/Holland
10-01
Resultat
Sträcktider
Tullinge/IFK Tumba OK
Sv Cupen
10-02 OL-skytte sprint DM Sthlm Resultat
Sträcktider
Tullinge/IFK Tumba OK
Sv Cupen
     
2004
   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
05-10 KORT (Kvällstävling) IFK TUMBA
05-15 KLASSISK Resultat
Sträcktider
HALMSTADS GARN IF
SV CUPEN samt DM HALLAND/SKÅNE
05-16 STAFETT Resultat
Sträcktider
HALMSTADS GARN IF
DM HALLAND/SKÅNE
05-24 KORT (Kvällstävling) HÄVERÖDAL
06-05 SM KLASSISK Resultat
Sträcktider
Lag
I 19 IF BODEN
SV CUPEN
06-06 SM STAFETT Resultat
Sträcktider
I 19 IF BODEN
06-22 SPRINT IDRE
06-30 KLASSISK (Kvällstävling) I 19 IF BODEN
DM NORRBOTTEN
07-01 SPRINT BODEN
SOMMARLÄGER
07-17 KLASSISK GÖTEBORG
SV CUPEN samt DM VÄSTSVENSKA och VÄSTERGÖTLAND
07-25 SM SPRINT P 4 IF SKÖVDE
SV CUPEN
07-26 KLASSISK P 4 IF SKÖVDE
SV CUPEN EV EUROPACUP

 

2003

   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
03-08 SM vinter ind Alfta-ÖSA OK
Även FMM
03-09 SM vinter stafett Alfta-ÖSA OK
Även FMM
05-18 DM klassiskt Västergötland & Västsvenska P 4 IF
05-21 Propaganda Varbergs FBU-förening
05-31 SM klassiskt OK Orion
Sv Cupen
06-01 SM stafett OK Orion
06-02—06 MNM Oslo
06-05 DM klassiskt Halland OK Nackhe
06-23—26 Propaganda Idre SMKF
08-01—03 EM sprint, klassisk, stafett Danmark
10-04 DM klassiskt Stockholm P 10 IF
Sv Cupen
11-01 Öppna Danska klassisk Jylland
Militära DM
11-02 Öppna Danska stafett Jylland
Militära DM

 

2002

   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
05-25 SM ind I 15 IF och SKF
Sv Cupen
05-26 SM stafett I 15 IF och SKF
07-04 DM ind Norrbotten Resultat
Sträcktider
I 19 IF
Sv Cupen
07-05 DM sprint Norrbotten Resultat
Sträcktider

I 19 IF
Öppet DM
07-29 EM sprint P 10 IF
Ej officiellt EM
07-30 EM ind P 10 IF
07-31 EM stafett P 10 IF
09-28 SM sprint Eksjö Garnisons IF
Sv Cupen
09-29 Final Sv Cupen Eksjö Garnisons IF
Sv Cupen
10-13 DM stafett Hallands MKF
Öppet DM
11-02 Öppna Danska Militära Mästerskapen Ind Aalborg
11-03 Öppna Danska Militära Mästerskapen Stafett Aalborg

 

2001

   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
05-05 Normaldistans Lv 6 IF
Sv Cupen
05-06 Sprint Lv 6 IF
Sv Cupen
05-20 Öppet DM Västsvenska MKF
06-13 Öppet DM Hallands MKF
07-07 SM ind Karlstad
Sv Cupen
07-08 SM stafett Karlstad
09-22 SM sprint P 10 IF
Sv Cupen
09-23 Normaldistans P 10 IF
Sv Cupen
10-06 DM stafett Halland