Resultat

År
Resultat för 2001-2007 finns längre ner på sidan. Nyare resultat nås genom att byta år i listan ovan.

Datum Tävling Filer
2018-03-17For?rsst?vne i Biathlon-Orientering
Akademisk Skytteforening/Holte, norr om K?penhamn

Klassisk


www.biathlon.dk

Resultat
2018-03-18For?rsst?vne i Biathlon-Orientering
Akademisk Skytteforening/Holte, norr om K?penhamn

Masstart


www.biathlon.dk

Resultat
2018-04-06World Cup 1, Sverige & milit?rlandskamp
/Halmstad

Sprint
Svenska Cupen
World Cup


Eventor
2018-04-07World Cup 2, Sverige & milit?rlandskamp
/Halmstad

Klassisk
Svenska Cupen
World Cup


Eventor
2018-04-08Stafett & milit?rlandskamp
/Halmstad

Stafett


Eventor
2018-04-17World Cup 3, Danmark
Oksb?l, v?stra Jylland

Sprint
World Cup


www.biathlon.dk

Resultat
2018-04-18World Cup 4, Danmark
Oksb?l, v?stra Jylland

Klassisk
World Cup


www.biathlon.dk

Resultat
2018-04-19Stafett
Oksb?l, v?stra Jylland

Stafett


www.biathlon.dk

Resultat
2018-05-20M?larcupen #1
Attunda OK / Storvreta

Sprint
Mälarcupen


Resultat

Eventor

WinSplits
2018-05-26OL-skytte, nationell tavling
OK Klemmingen

Klassisk
Svenska Cupen


Eventor

Resultat

WinSplits
2018-05-27SM Masstart
OK Klemmingen

Masstart
Svenska Cupen


Eventor

Resultat

WinSplits
2018-06-04M?larcupen #2
IFK Tumba SOK och Tumba-M?larh?jden OK

Kort
Mälarcupen


Eventor

Resultat

Resultat med punkt-OL och skytte

WinSplits
2018-06-10L?pskyttetouren
J?rf?lla

 


Resultat
2018-06-11OL-skyttecup Halland/Sk?ne
Oskarstr?ms OK

Sprint


Resultat
2018-06-30World Cup 7, Sverige
OK Gipen, Lilla Edet

Klassisk
Svenska Cupen
World Cup


Resultat

WinSplits
2018-07-01World Cup 8, Sverige & SM Sprint
OK Gipen, Lilla Edet

Sprint
Svenska Cupen
World Cup


Resultat

WinSplits
2007
     
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
01-25

Cuptävling Sprint Stockholm Karlberg

IFK Tumba SOK
P 10 IF

03-01

Cuptävling Sprint Stockholm / Karlberg

IFK Tumba SOK
P 10 IF

03-29

Cuptävling Sprint Stockholm Karlberg

IFK Tumba SOK
P 10 IF
04-26

Cuptävling Sprint Stockholm Karlberg

IFK Tumba SOK
P 10 IF
05-17

DM Västergötland Västsvenska MKF

Resultat
Sträcktider

Västergötlands MKF
06-09

Öppet DM Klassiskt Skåne Halland/ Hallandsåsen
Svenska Cupen
World Cup

 

Resultat
Sträcktider

 

Hallands MKF
06-10

Öppet DM Stafett Halland Skåne 1)

 

Resultat
Sträcktider

 

 
06-20

DM kort Uppland / Västmanland / Stockholm

 

Häverödals SK
06-25

Klassisk
Svenska Cupen

 

Arrangörens sida

SMKF
Idre
07-21

Propagandatävling Sprint
Mjölby-Boxholm

 

SMKF
08-15

DM Norrbotten Kortdistans/kvällstävling

 

Resultat
Sträcktider

I 19 IF

10-13

SM Klassisk Högbo
Svenska Cupen

Resultat
Sträcktider

IFK Tumba SOK

10-14

SM Stafett Högbo Resultat
Sträcktider

IFK Tumba SOK

2006
     
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
02-19
Sollentuna
05-10

OL-skytte kortdistans
DM Stockholm/Uppland/Västmanland

Häverödals SK
05-13 OL-skytte klassisk öppet DM Halland

 

Hallands MKF (OK Nacke)
Svenska Cupen
05-14 OL-skytte stafett öppet DM Halland Hallands MKF (OK Nacke)  
05-15 OL-skytte Sprint Luftgevär P 10 IF Strängnäs
Helukabel Cup
05-20 OL-skytte klassisk
öppet DM  Vätsvenska/Västergötland

OK Gipen
Lilla Edet
Svenska Cupen

06-03 OL-skytte SM klassisk 

Individuellt
Sträcktider
Lag

P 10 IF Strängnäs
Svenska Cupen

06-04 OL-skytte SM stafett

Resultat
Sträcktider

P 10 IF Strängnäs
06-26 OL-skytte klassisk Idre Svenska Cupen
06 v26 Prova på Idre
07-19 OL-skytte sprinttävling ”propaganda” O-ringen Söderhamn
09-04 Hallands DM sprint Resultat
Sträcktider
Ringenäs
09-07 Propaganda Halland Laholm
09-11 Hallands Öppna DM Springskytte Ringenäs
10-21 OL-skytte SM sprint Resultat
Sträcktider

Eksjö Garnisons IF
World Cup
Svenska Cupen

10-22 OL-skytte klassisk distans
Resultat
Sträcktider
Eksjö Garnisons IF
World Cup
Svenska Cupen
2005
   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
02-27
Tullinge/Stockholms FBU IF
05-04
Tavastehus/Finland
05-05
Tavastehus/Finland
Eur Cupen
05-06
Tavastehus/Finland
05-09
Tullinge/IFK Tumba
Kvällstävling
05-14
Västergötlands MKF
05-23
Häverödals SK
Kvällstävling
05-28 SM sprint
Sträcktider
Halmstads Garnisons IF
05-29 OL-skytte klassisk
Sträcktider
Halmstads Garnisons IF
Sv Cupen
06-04
Göteborg Majorna OK
Eur Cupen
Sv Cupen
06-05
Göteborg Majorna OK
06-15 DM Norrbotten klassisk I 19 IF
Kvällstävling
06-23 "Lägermästerskap" Skövde
07-29
Eindhoven/Holland
Eur Cupen
07-30
Eindhoven/Holland
07-31
Eindhoven/Holland
10-01
Resultat
Sträcktider
Tullinge/IFK Tumba OK
Sv Cupen
10-02 OL-skytte sprint DM Sthlm Resultat
Sträcktider
Tullinge/IFK Tumba OK
Sv Cupen
     
2004
   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
05-10 KORT (Kvällstävling) IFK TUMBA
05-15 KLASSISK Resultat
Sträcktider
HALMSTADS GARN IF
SV CUPEN samt DM HALLAND/SKÅNE
05-16 STAFETT Resultat
Sträcktider
HALMSTADS GARN IF
DM HALLAND/SKÅNE
05-24 KORT (Kvällstävling) HÄVERÖDAL
06-05 SM KLASSISK Resultat
Sträcktider
Lag
I 19 IF BODEN
SV CUPEN
06-06 SM STAFETT Resultat
Sträcktider
I 19 IF BODEN
06-22 SPRINT IDRE
06-30 KLASSISK (Kvällstävling) I 19 IF BODEN
DM NORRBOTTEN
07-01 SPRINT BODEN
SOMMARLÄGER
07-17 KLASSISK GÖTEBORG
SV CUPEN samt DM VÄSTSVENSKA och VÄSTERGÖTLAND
07-25 SM SPRINT P 4 IF SKÖVDE
SV CUPEN
07-26 KLASSISK P 4 IF SKÖVDE
SV CUPEN EV EUROPACUP

 

2003

   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
03-08 SM vinter ind Alfta-ÖSA OK
Även FMM
03-09 SM vinter stafett Alfta-ÖSA OK
Även FMM
05-18 DM klassiskt Västergötland & Västsvenska P 4 IF
05-21 Propaganda Varbergs FBU-förening
05-31 SM klassiskt OK Orion
Sv Cupen
06-01 SM stafett OK Orion
06-02—06 MNM Oslo
06-05 DM klassiskt Halland OK Nackhe
06-23—26 Propaganda Idre SMKF
08-01—03 EM sprint, klassisk, stafett Danmark
10-04 DM klassiskt Stockholm P 10 IF
Sv Cupen
11-01 Öppna Danska klassisk Jylland
Militära DM
11-02 Öppna Danska stafett Jylland
Militära DM

 

2002

   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
05-25 SM ind I 15 IF och SKF
Sv Cupen
05-26 SM stafett I 15 IF och SKF
07-04 DM ind Norrbotten Resultat
Sträcktider
I 19 IF
Sv Cupen
07-05 DM sprint Norrbotten Resultat
Sträcktider

I 19 IF
Öppet DM
07-29 EM sprint P 10 IF
Ej officiellt EM
07-30 EM ind P 10 IF
07-31 EM stafett P 10 IF
09-28 SM sprint Eksjö Garnisons IF
Sv Cupen
09-29 Final Sv Cupen Eksjö Garnisons IF
Sv Cupen
10-13 DM stafett Hallands MKF
Öppet DM
11-02 Öppna Danska Militära Mästerskapen Ind Aalborg
11-03 Öppna Danska Militära Mästerskapen Stafett Aalborg

 

2001

   
DAT
TÄVLINGAR/AKTIVITETER
ARRANGÖR
05-05 Normaldistans Lv 6 IF
Sv Cupen
05-06 Sprint Lv 6 IF
Sv Cupen
05-20 Öppet DM Västsvenska MKF
06-13 Öppet DM Hallands MKF
07-07 SM ind Karlstad
Sv Cupen
07-08 SM stafett Karlstad
09-22 SM sprint P 10 IF
Sv Cupen
09-23 Normaldistans P 10 IF
Sv Cupen
10-06 DM stafett Halland